Blog

Najnowszy wpis

Praca nad związkiem

Czy istnieje recepta na udane małżeństwo? A jeśli tak, to jakie składniki trzeba wymieszać, żeby uzyskać długotrwały, dobrze prosperujący związek? Takie pytania często nurtują zakochanych. Zwłaszcza narzeczeni, z różnie długim, przebytym już stażem w związku, stojący na drodze do ołtarza zastanawiają się jak będzie wyglądał ich związek po ślubie. Czy będzie dobrze funkcjonował i kwitł? 

Pozostałe wpisy

Gotowość na związek

Ostatnio pisaliśmy o stresie przed ślubem. Jednym z rodzajów tego napięcia jest syndrom uciekającej panny młodej wspomniany w poprzednim poście. Mimo, że świadomie przyjmujemy zaręczyny i idziemy dalej znaną narzeczonym ścieżką, czasami zapominamy, że ślub to nie tylko piękne stroje czy przyjęcie, ale głównie gotowość do zaangażowania się na całe życie.

Stres przedślubny

Pamiętacie Julię Roberts w roli uciekającej panny młodej? Zamiast do ołtarza, stres pociągnął ją w odwrotnym kierunku. Ten obraz pojawia się jeszcze wiele razy w innych hollywoodzkich filmach. Wydaje się, że na codzień to się nie zdarza, jednak wiele osób przeżywa napięcie przedślubne, a syndrom uciekającej panny młodej choć nie dosłownie, przetrwał i zdarza się dość często.